Hastalık Teşhis ve tedavi yöntemleri, Vitiligo, Felç, Kadın Hastalıkları, Tansiyon, Şeker, Kolesterol, Nefes darlığı gibi hastalıklarda bilgilendirme sitesi

Grip Hastalığı nedir? Nasıl Bulaşır ve Ne Zaman Geçer - Sağlık Destek | Hastalık Bilgilendirme Sitesi

Grip Hastalığı nedir? Nasıl Bulaşır ve Ne Zaman Geçer

Kendinizi mutsuz ve halsiz hissetmemizi sağlayacak bir virüs. doktorlar buna grip diyorlar. genellikle hapşırma ve burun tıkanıklığı ile adeta geliyorum diyor. Grip belirtileri ne Gelecek olursak, kendinizi halsiz yorgun hissettiğinizde bunun peşine yüksek ateş baş ağrısı kas ağrıları öksürük ve boğaz ağrısı gibi semptomlar oluşursa grip oluyorsunuz demektir. grip başlangıcında bulantı kusmada olabilir.
grip nasıl bulaşır

GRİP NE KADAR SÜRER? 

Genellikle 1 hafta içerisinde iyileşirsiniz. ama bazen bir haftadan daha uzun sürebilir. grip semptomları ortadan kalksa bile yani ateşiniz geçmiş olabilir bulantınız geçmiş olabilir kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Çünkü grip virüsü vücudumuzun bağışıklık sistemini zayıflatmıştır.

GRİP NASIL YAYILIR

Grip virüsü havadaki mikroptan bulaşır. yani toplu kalabalık olan yerlerde hapşırık öksürük olduğunda virüs dolu damlacıklar havaya nüfuz eder ve Sis olduğunuzda bu mikrobu vücudunuza alırsınız. solumanın haricinde bu virüs mikrobu dokunduğunuz yerlerde de olabilir. havaların soğumasıyla beraber grip mikrobu yaygın bir şekilde dolaşmakta. hasta olan kişilere yaklaşırken daha dikkatli olmak selam verirken uzaktan vermek onlara dokunmamak gerekir.

Related product you might see:

Bu Ürünü Paylaşın :
 
Support : araba oyunları | BlogOkuluTemplate
Copyright © 2011. Sağlık Destek | Hastalık Bilgilendirme Sitesi - All Rights Reserved
Template Created by Web dizayn Published by Blog OkuluTemplate
Proudly powered by RSS