Hastalık Teşhis ve tedavi yöntemleri, Vitiligo, Felç, Kadın Hastalıkları, Tansiyon, Şeker, Kolesterol, Nefes darlığı gibi hastalıklarda bilgilendirme sitesi

Kızamık Hastalığını Önlemek için Neler Yapılmalı - Sağlık Destek | Hastalık Bilgilendirme Sitesi

Kızamık Hastalığını Önlemek için Neler Yapılmalı

Çocuklarda rutin kızamık aşısı, yüksek vaka ve ölüm oranlarına sahip ülkelerde toplu aşı kampanyaları ile birlikte, küresel kızamık ölümlerini azaltmak için temel halk sağlığı stratejileridir. Kızamık aşısı yaklaşık 60 yıldır kullanılmaktadır. Güvenli, etkili ve ucuz. Bir çocuğu kızamığa karşı bağışıklamak yaklaşık bir ABD dolarına mal olur.
Kızamık aşısı, genellikle kızamıkçık ve / veya kabakulak aşıları ile yapılır. Tek veya birleşik biçimde eşit derecede güvenli ve etkilidir. Kızamıkçık aşısına kızamıkçık eklemek, maliyeti sadece biraz arttırır ve paylaşılan teslimat ve yönetim maliyetlerini sağlar.
2018 yılında, dünyadaki çocukların yaklaşık% 86'sı, ilk doğum günlerinde rutin sağlık hizmetleri aracılığıyla ilk doğum günlerinde 1 doz kızamık aşısı aldı - 2000 yılında% 72'den fazla. aşılanan çocukların sayısı ilk dozdan bağışıklık geliştiremiyor. 2018'de çocukların% 69'u kızamık aşısının ikinci dozunu aldı.
2018 yılında rutin bağışıklama yoluyla en az bir doz kızamık aşısı ile aşılanmayan tahmini 19.2 milyon bebekten 3'ü, yaklaşık 6.1 milyonu 3 ülkede gerçekleşti: Hindistan, Nijerya ve Pakistan

Related product you might see:

Bu Ürünü Paylaşın :
 
Support : araba oyunları | BlogOkuluTemplate
Copyright © 2011. Sağlık Destek | Hastalık Bilgilendirme Sitesi - All Rights Reserved
Template Created by Web dizayn Published by Blog OkuluTemplate
Proudly powered by RSS